DAVET
Değerli Meslektaşlarımız;

Yirmi yılı aşkın süredir her iki yılda bir düzenlenen “Ulusal Veteriner Anatomi Kongresi’nin onbirincisini ve “Uluslararası Veteriner Anatomi Kongresi”nin ikincisini; Veteriner Anatomi Derneği ve Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı’nın organizasyonu ile 26-29 Ekim 2019 tarihleri arasında, tarihi mirası, sıcak iklimi, muhteşem sahilleri ile Girne’de gerçekleştirecek olmaktan büyük onur duymaktayız. 

Ulusal kongre katılımının yanı sıra, uluslararası kongreye farklı ülkelerden katılan değerli akademisyenler ile bilimsel paylaşımın daha ileri düzeye taşınacağına inancımız sonsuzdur. Ulusal ve uluslararası bilimsel dayanışma ve paylaşımın sadece bilim insanlarının bilimsel faaliyetleri ile sınırlı kalmayacağı,  birbirimizi her anlamda daha iyi tanımamıza ve anlamamıza da katkıda bulunacağı açıktır.

Kongre kapsamında sunulacak sözlü ve poster bildiriler, Veteriner Anatomi alanında yapılan mevcut çalışmalar ve kullanılan yöntemlerin paylaşılmasını sağlayacak ve ileriye dönük yeni projelerin oluşmasına zemin hazırlayacaktır. Yapılan her bilimsel etkinlik Veteriner Anatomi Ailesi’ni bir araya getirmekte ve Ailemiz her geçen gün güçlenip büyümektedir.

Anatomi Ailesi bilimsel alanda yeniliklere ve işbirliğine açık olduğunu daha önceki bilimsel etkinliklere gösterdiği ilgi ve heyecanla kanıtlamıştır.

İkinci Uluslararası Veteriner Anatomi Kongresi ve 11. Ulusal Veteriner Anatomi Kongresi’ne siz değerli bilim insanlarının aynı istek ve heyecanı göstereceği umudunu taşımaktayız.
 
Katılımlarınızla değer kazanacak kongremizde sizleri aramızda görmekten onur ve mutluluk duyarız.
Kongremiz duyurusunun kurumunuz bünyesinde yapılması hususunda yardım ve katkılarınızı bekler, en derin saygılarımızı sunarız. 

Prof. Dr.İ.Önder ORHAN Veteriner Anatomi Derneği Başkanı

Prof.Dr.R.Merih HAZIROĞLU Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı